po polsku

Serdecznie witamy  na stronie Polen.pl. U nas znajdziecie Państwo wiadomości i informacje z Polski w języku niemieckim. Nasza redakcja to piętnastoosobowa grupa pasjonatów Polski. Stawiamy sobie za wspólny cel wzbudzenie i pogłębienie zainteresowania naszych czytelników Polską.


Piszemy o tym, co ciekawe, co warte uwagi i poznania

Piszemy o wszystkim – bez względu na to, czy temat jest zwyczajny czy nadzwyczajny, aktualny czy ogólny. Ważnym jest, by obok faktów, dat i liczb przedstawić inne istotne informacje i umiejscowić je w odpowiednim kontekście. Taki obraz całościowy częstokroć uzupełniamy o własne przemyślenia a jednocześnie zostawiamy miejsce na dyskusje.

Krótko mówiąc, oferujemy nasz portal tym, którzy interesują się Polską i chcą o niej wiedzieć więcej. Dobrze Państwo trafiliście, jeśli chcecie uzyskać więcej informacji na tematy, które w innych mediach przedstawiane są mniej szczegółowo.

Dobrowolnie i niezależnie

Redakcja naszego webblogu pracuje dobrowolnie i niezależnie. Nie reprezentujemy żadnych instytucji ani przedsiębiorstw, nasi autorzy każdorazowo piszą z własnego punktu widzenia. Nasz wybór tematów dostosowany jest do tego, co nasi autorzy uznają za interesujące. Oznacza to, że nie na każdy temat znajdziecie Państwo jakiś artykuł.  Ze względu na ograniczenia czasowe nie jesteśmy w stanie opracować każdego tematu, ponieważ prowadzenie Polen.pl jest dla każdego z nas zajęciem dodatkowym. Jednocześnie robimy to z sercem: można powiedzieć, że dzięki temu blogowi spełniamy od dawna pielęgnowane życzenie posiadania większej ilości informacji o Polsce.

Reklama i redakcja

Oferujemy miejsce na reklamę. Jest ona wyraźnie oznaczona i oddzielona od innych treści. Dzięki dochodom z reklam wspomagamy realizacje spotkań redakcyjnych, odbywających się periodycznie pomiędzy redaktorami blogu, zamieszkałymi daleko od siebie. Dokładnie rzecz ujmując: z dochodów z reklam organizowane jest raz do roku spotkanie, na którym uczestnicy nie muszą osobiście ponosić kosztów wyżywienia.

Zainteresowani współpracą?

Szukamy zainteresowanych tematyką polską ludzi, którzy byliby chętni do pisania o wydarzeniach z Polski. Ludzi, związanych z tym krajem np. poprzez związki rodzinne, naukę języka lub po prostu pasję. Oferujemy współpracę ze świetnym zespołem redakcyjnym, regularne konferencje online a czasem spotkania osobiste.

Mają Państwo chęć współpracy z Polen.pl? Prosimy do nas napisać!

Chcecie Państwo nas wspomóc? Proponujemy zamówienie reklamy na Polen.pl!